Monday, October 20, 2014

Oriz (pilaf)

loading...
Përbërësit
  1. 1 Filxhane oriz (per pilaf)
  2. 3 Filxhane uje (jo plot) 
  3. Krip
  4. Piper te zi 
  5.  Vaj ulliri
Receta
  1. Ne nje tenxhere hedhim ujin e leme te valojne.
  2. Ne nje tigan hedhim orizin vajin dhe e skuqim sa te marre gjyre.
  3. Ne ujin e valuar hedhim orizin,kripen, piperin e zi dhe e ziejme (qe te jet pilafi kokerr-kokerr hedhin nje lunge gjelle uthull) mund ta shoqeroni me se te doni.

No comments :

Post a Comment