Tuesday, November 4, 2014

Fasule (groshe)

loading...

Përbërësit 
 1. 3 Filxhane caji fasule (groshe)
 2. 1 Domate 
 3. 2 Qep
 4. 4 Karota
 5. Selino
 6. Krip
 7. Vaj
 8. 2 Speca te kuqe
 9. Piper te kuq,piper te zi,pak rigon
 Receta
 1. Nje dite me para veme ne uje fasulet.
 2. Kur ti gatuajme i hedhim ne nje tenxhere i valojme ujin e pare e hedhim poshte dhe i kullojme.
 3. I hedhim ne nje tenxhere presioni presim perbersat i hedhim edhe ato te gjitha brenda hedhim uje i ziejme per nje ore (mos te kene shume uje).

No comments :

Post a Comment