Monday, November 3, 2014

supe peshku!!!

loading...
Përbërësit 
 1. 4 Peshk (per supe)
 2. 2 Qep
 3. 3 Patate 
 4. 3-4 Karota
 5. Pak selino
 6. 2 Kunguj (te vegjel)
 7. Oriz
 8. Krip,piper te zi
 9. Limon
 10. Vaj
 Receta
 1. Ne tenxhere presioni ziejme peshkun 10 minuta pastaj peshkun e veme ne nje pjate kullojme ujin e veme prape ne tenxhere presioni hedhim te gjithe perberesat pervec orizit nuk i presim fare vetem sa i pastrojme i ziejme per 10 minuta .
 2. Disa nga perberesat i leme ti bejme sallat disa i presim i hedhim te supi.
 3. Valojme ujin hedhim orizin e leme sa te behet dhe supa eshte gati.

No comments :

Post a Comment