Saturday, November 1, 2014

Thjerreza!!!

loading...
Përbërësit 
 1. 1 Filxhan caji thjerreza
 2. 1 Qep
 3. 3 Karota
 4. 3 Thelpi hurdhera 
 5. Piper te zi,piper te kuq,krip
 6. 2 Speca te kuq
 7. 1 Domate
 8. Vaj 
 9. Rigon
 Receta
 1. Hedhim qepen,karotat,hurdheren,specat,domaten, ne nje blender i grrim i hedhim ne nje tenxhere i skuqim hedhim dhe kpip,piperat,rigonin.
 2. Ne nje tenxhere hedhim thjerrezat hedhim uje i leme te valojne pastaj i kullojme i lajm dhe i hedhim ne tenxhere me perberesat qe kemi skuqur hedhim uje dhe i leme te ziejne. 

No comments :

Post a Comment