Wednesday, November 5, 2014

Qofte me spinaq!!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Spinaq
  2. 5-6 Qep te fresketa 
  3. Anthe (anitho) 
  4. 1 Veze
  5. Buk te lagur me vere te kuqe (sa te duan qoftet)
  6. Krip,piper te zi
  7. Vaj
 Receta
  1. Hedhim te gjithe perbersat ne nje tas te madhe buken e shtridhim mire i gjeshim mire.
  2. I bejme topa te vegjel i lyejme me miell nje e nga nje dhe i skuqim.

No comments :

Post a Comment