Monday, December 1, 2014

Makarona kritharaq me pule!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Pule 
  2. 500g Makarona
  3. 3 Domate(nese doni mund te hedhni 500g pumaro)
  4. 2 Qep
  5. Piper te zi,piper te kuq
  6. Pak sheqer
  7. Krip 
  8. Vaj ulliri 
Receta
  1. Ne nje tenxhere presioni hedhim te gjithe perbersat i skuqim nje e nga nje pervec makaronat i byllim dhe i ziejme per 20 minuta.
  2. I hedhim perbersat kur te jene gati ne nje tepesi hedhim dhe makaronat dhe i pjekim ne 180 grade per 40-45 minuta.  

No comments :

Post a Comment