Monday, December 1, 2014

Pule me oriz ne furre!!!

loading...
Përbërësit
 1. 1 Pule 
 2. 2 Filxhane oriz
 3. 6 Filxhane uje
 4. 2 Qep 
 5. 3 Qep te fresketa 
 6. Majndanoz 
 7. Anthe
 8. Vaj ulliri 
 9. Piper te zi
 10. Krip 
Receta
 1. Ne nje tenxhere presioni hedhim te gjithe perbersat pervec majdanozit,anthit,orizit dhe qepet e fresketa te tjerat i hedhim nje e nga nje duke i skuqur i ziejme per 20 minuta.
 2. Kur te jene gati i hedhim ne nje tepesi duke matur ujin pastaj grrim ne copeza te vogla perbersat qe na kane ngelur hedhim dhe orizin e pjekim ne 180 grade per 40-45 minuta. 

No comments :

Post a Comment