Monday, January 5, 2015

Biskota!!!

loading...
Përbërësit
  1. 250g Vitam
  2. 300g Sheqer
  3. 2 Veze
  4. 400g Miell
  5. 200g Cokollate pika-pika
  6. 1 Vanilje
  7. 1/2 Luge te vogel sod 
  Receta
  1. Ne nje tas veme te gjithe perbersat pervec cokollates i rrahim per 5 minuta pastaj hedhim dhe cokollaten e rrahim 1 minute.
  2. Presim me dore brumin dhe i vendosim ne nje tepesi ne te cilen kemi vene leter vaji.
  3. I pjekim biskotat n 160 grade per 15-18 minuta.

No comments :

Post a Comment