Monday, January 5, 2015

Kormos cokollate me 3 perbersa !!!

loading...
Përbërësit
  1. 200g Krem qumeshti
  2. 400g Merenda me lajthi (ose nutella)
  3. 1 1/2 Biskota pti-ber ose petit 
  Receta
  1. Ne nje tas dhe me nje mikser dore rrahim kremin e qumeshtit per 6 minuta pastaj hedhim merenden i rrahim akoma pastaj hedhim dhe biskotat (qe i kemi copetuar ne copeza te vogla) i trazojme mire me dore.
  2. Marrim nje leter vaji ose leter alumini e mbejme kormon te gjate dhe te rrumbullakte e beshtjellim me letren mire dhe e veme ne ngrirje per 3-4 ore kur te jete gati e presim feta. 

No comments :

Post a Comment