Tuesday, January 27, 2015

Kerpudha me makarona !!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Kerpudha
  2. 1 Thelpi hurdher 
  3. 1 Qep
  4. 250g Krem qumeshti
  5. Krip,piper te zi
  6. Pak majdano
  7. Vaj
  8. 500g Makarona
Receta
  1. Hedhim ne nje tenxhere vaj,qepen,hurdhren,kerpudhat,krip,piper,majdano duke i skuqur nje e nga nje u hedhim pak uje sa te ziejne kur te pine te gjithe ujin edhe te kene zjere hedhim kremin e qumeshtit e leme te marre nje vale pastaj e heqim.
  2. Ne nje tenxhere tjeter valojme ujin hedhim makaronat pak vaj,krip i ziejme i kullojme dhe u hedhim salcen me kerpudhat i trazojme mire.

No comments :

Post a Comment