Thursday, January 29, 2015

Patate me berxolla !!!

loading...
Përbërësit
  1. 800g Berxolla (derri te prera ne feta te holla)
  2. 5 Patate
  3.  Krip,vaj,piper te zi,rigon
  4. 2 Luge mustarde
Receta
  1. Hedhim patatet ne nje tenxhere i mbulojme me uje i leme te ziejne 15 minuta pastaj i hedhim ne tepesi hedhim krip,piper,rigon,mustarden,vaj dhe veme berxollate nga lart i pjekim ne 220 grade per 25 minuta.

No comments :

Post a Comment