Thursday, January 29, 2015

Sufle me cokollate !!!

loading...
Përbërësit
  1. 250g Cokollate (e bejme copa te vogla)
  2. 250g Vitam (ne copa te vogla)
  3. 5 Veze
  4. 150g Sheqer
  5. 100g Miell
  6. Pluhur sheqeri per siperfaqen 
Receta
  1. Ne ben-mari hedhim cokollaten dhe vitamin e shkrim dhe pastaj e leme te ftohet.
  2. Ne nje tas hedhim sheqerin dhe vezet i rrahim me nje mikser dore per 7 minuta pastaj hedhim cokollaten dhe vitamin hedhim miellin i trazojme mire.
  3. Marrim 12 tese te vegjel per kek i lyejme mire me vitam hedhim brumin (nuk i bushim plot) dhe i pjekim ne 200 grade per 10-15 minuta.

No comments :

Post a Comment