Thursday, January 29, 2015

Patate ne furre per 5 minuta !!!

loading...
Përbërësit
  1. 5 Patate 
  2. 4 Karota
  3. Krip 
  4. Piper te zi,pak piper te kuq
  5. Vaj 
  6. 2 Luge gjelle mustarde
  7. 3 Luge gjelle majonez
Receta
  1. Presim patatet i hedhim ne nje tepesi hedhim karotat dhe te gjithe perbersat i trazojme mire hedhim dhe pak uje dhe i pjekim ne 200 grade per 45 minuta nese duan akoma uje u hedhim dhe i trazojme vazhdimisht.

No comments :

Post a Comment