Wednesday, January 14, 2015

Spageti me karkaleca deti !!!

loading...
Përbërësit
 1. 500g Makarona (spageti)
 2. 400g Karkaleca deti
 3. 250g Pumaro
 4. 1 Qep te kuqe
 5. 3 Karota
 6. Selina 
 7. Majdano
 8. Vaj
 9. Krip
Receta
 1. Ne nje tenxhere valojme uje hedhim makarotat,krip,selino,karotat,dhe majdono i leme te ziejne per 15-17 minuta pastaj i kullojme.
 2. Ne nje tigane hedhim vajim skuqim karkalecat e detit hedhim dhe pumarone i leme te ziejne pak dhe kur te jene gati i hedhim te makaronat i trazojme mire dhe gjella eshte gati.

No comments :

Post a Comment