Monday, January 26, 2015

Spinaq me oriz !!!

loading...
Përbërësit
 1. 1 kg Spinaq
 2. 2 Qep te kuqe
 3. Majdanoz
 4. Anthe
 5. 3/4 Filxhan caji oriz 
 6. 2 Presh 
 7. Piper te zi,te kuq
 8. Krip
 9. Vaj
 10. 1 Domate 
Receta
 1. Ne nje tenxhere hedhim vaj skuqim qepet,preshet,pastaj hedhim spinaqin,majdanoz,anthe,krip,piperat,domaten,dhe orizin i leme te ziejne ne temperatur te ulet per 20-30 minuta  duke e trazuar vazhdimisht dhe nese do uje te hidhni pak jo shume munde ta shoqeroni me djathe te bardhe dhe limon.

No comments :

Post a Comment