Thursday, March 5, 2015

Embelsire gati per 5 minuta !!!

loading...
Përbërësit
  1. 3 Pako biskota OREO
  2. 500ml Krem qumeshti 
  3. 3 Luge gjelle pluhur sheqeri 
  4. Nese doni mund te veni ne siperfaqe luleshtrydhe ose fruta te tjera
 Receta
  1. Rrahim ne nje tas kremin e qumeshtit me pluhurin e sheqerit sa te pikset
  2. Marrim nje pjate te madhe shtrojme kremin pastaj biskotat edhe keshtu me radhe ne fund hapni kremin mire edhe nga anet dhe ne siperfaqe nese doni veni frutat 
  3. Vejeni embelsiren ne frigorifer per 3-4 ore dhe pastaj eshte gati.

No comments :

Post a Comment