Thursday, March 5, 2015

Mjalti per shendetin ton !!!

loading...
Përbërësit
 1. Mjalti nuk i prish dhembet
 2. Mjalti dihmon kur jemi ftohur
 3. Mjalti eshte i mire per qarkullimin e gjakun dhe per zemeren
 4. Mjalti është i mirë për sistemin tonë të tretjes
 5. Ben mire per veshkat 
 6. Eshte shume me i mire se sheqeri dhe me nje luge te vogel ne dite ju sheron nga shume semundje 
 7. Eshte i mire per femijet tuaj 
 8. Rrit qelizat e gjakut dhe përqindjen e hemoglobinës, lufton aneminë,ndihmon thithjen e kalciumit 
 9. Mbron mëlçine
 10. Lufton bakteret
 11. Shkrin toksinat dhe rrit rezistencën e trupit tonë ndaj infeksioneve.
 12. Dihmon per ulcen ne stomak
 13. Nuk te shendoshe kur mbini diet munde te hani nje luge te vogel sdo dite etj. 

No comments :

Post a Comment