Thursday, March 5, 2015

Omeleta !!!

loading...
Përbërësit
  1. 3 Veze 
  2. 1 Kuti te vogel me kerpudha 
  3. 2 Patate 
  4. 1 Spec te kuqe 
  5. 3 Feta proshute (beikon)
  6. 1 Filxhan caji djathe kackavalle te grrir (kaseri)
  7. Pak piper.
Receta
  1. Skuqim patatet me vaj ulliri i veme ne nje pjate veme dhe leter kuzhine qe mos te kene shume vaj.
  2. Presim specen ne copeza shume te vogla dhe proshuten pastaj i skuqim me pak vaj ulliri hedhim dhe kerpudhat per 5 minuta hedhim dhe patatet ,vezet (te rrahura mire) piperin dhe djathin dhe e leme pak sa te mbehen vezet.

No comments :

Post a Comment