Tuesday, April 28, 2015

Pule me salce limoni dhe kosi!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 Pule 
  2. 400g Kos
  3. 90ml Vaj ulliri 
  4. Lengun e 1 limoni
  5. 1 Luge te vogel maidano te prere ne copeza te vogla 
  6. Krip,piper 
 Receta
  1. Lajme mire pulen e presim ne copeza te vogla e veme ne tepesi hedhim vajin dhe e pjekim ne 190 grade per 40 minuta.
  2. Nese ka ngelur lenge nga pula e marrim e hedhim ne tenxhere lengun, hedhim dhe lengun e limonit,maidanon,kosin,kripe,piper dhe e leme te ziejne per 5 minuta dhe kur te jete gati e hedhim ne siperfaqe te pules dhe gjella eshte gati munde ta shoqeroni me oriz, patate te skuqura ose vetem.

No comments :

Post a Comment