Tuesday, April 28, 2015

Pule me speca dhe djathe kackavalle ne furre !!!

loading...
Përbërësit
 1. 1 Pule 
 2. 2Thelpi hurdher 
 3. 1 Qep 
 4. 500g Pumaro (salce domatie)
 5. Piper te zi,piper te kuq 
 6. 5 Speca te kuqe 
 7. Pak vasilikua 
 8. 150g Djathe kackavalle (mocarela) te prere ne copeza te vogla 
 9. 1/3 Filxhane caji frigania te grrire 
 10. 1/2 Filxhane caji vaj ulliri 
 11. Krip,piper te zi,piper te kuq
Receta
 1. Ne tenxhere hedhim vajin pastaj skuqim te gjithe perbersat nje e nga nje edhe pulen (qe e kemi copetuar me pare)pervec djathin qe e hedhim ne siperfaqe,hedhim gjellen ne tepesi dhe e pjekim ne 200 grade per 35 minuta.

No comments :

Post a Comment