Saturday, May 9, 2015

Akullore me cokollate !!!

loading...
Përbërësit 
  1. 1 Kuti qumeshte evapore 410gr --->
  2. 1 Kuti surup cokollate 200gr --->
  3. 400ml Krem qumeshti --->
  4. 1 Luge supe konjak 
Receta
  1. Hedhin ne tas kremin e qumeshtit e rrahim sa te mbehet krem pastaj hedhim qumeshtin evapore duke i rrahur vazhdimisht me mikser hedhim surupin e cokollates,dhe konjakun i rrahim per 5 minuta akoma kur te jete gati e veme ne frigorifer ne ngrirje per 10-12 ore.

No comments :

Post a Comment