Sunday, May 10, 2015

Karbonara !!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Makarona 
  2. 300g Djathe kackavalle te grrire (guda,parmezana,graviera)
  3. 200g Beikon ne copeza te vogla (proshute)
  4. 200ml Krem qumeshti 
  5. 1 Luge gjelle gjalpe 
  6. Krip,piper
Receta
  1. Ziejme makaronat hedhim kripen kur te jene gati i kullojme i hedhin ne tenxhere i veme prape ne sobe dhe u hedhim kremin e qumeshtit pastaj beikonin qe me pare e kemi skuqur me gjalpin hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere i trazojme mire dhe i leme 3-4 minuta duke i trazuar gjithmon.

No comments :

Post a Comment