Monday, May 11, 2015

Akullore me luleshtrydhe !!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Luleshtrydhe 
  2. 100g Pluhur sheqeri 
  3. pak Lenge limoni 
  4. 310ml Krem qumeshti 
 Receta
  1. Hedhin ne blender luleshtrydhat i rrahim mire sa te shkrihen.
  2. Hedhim ne tas kremin e qumeshtit,pluhurin e sheqerit dhe lengun e limonit dhe i rrahim per 6-7 minuta pastaj hedhim luleshtrydhat i rrahim prape 3-4 minuta dhe pastaj e veme akulloren ne frigorifer per 8-10 ore.

No comments :

Post a Comment