Saturday, May 16, 2015

Embelsire me luleshtridhe me 4 perbersa!!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Kos 
  2. 500g Luleshtrydhe 
  3. 5 Luge gjelle mjalt 
  4. Pak biskota pti-ber
 Receta
  1. Hedhim kosin ne blender (multi) bashke me mjaltin dhe luleshtridhet i rrahim sa te behen nje krem e hedhim ne nje tas pastaj hedhim biskotat i bejme pluhur i hedhim dhe ato ne tas i trazojme mire dhe e hedhim embelsiren ne 5-6 gota dhe embelsira eshte gati per ta sherbyer nese doni vejeni ne frigorifer per nje ore.

No comments :

Post a Comment