Saturday, May 16, 2015

Akullore me biskota OREO !!!

loading...
Përbërësit
  1. 200g Krem qumeshti
  2. 40g Pluhur sheqeri
  3. 400g Qumesht zaxaruho --->
  4. 200g Qumeshte evapore --->
  5. 1 Vanilie 
  6. Biskota OREO ne copeza te vogla
Receta 
  1. Hedhim ne nje tas te madhe kremin e qumeshtit e rrahim me pluhurin e sheqerit per 5 minuta pastaj hedhim qumeshtin zaharuho, qumeshtin evopore,vanilien duke i rrahur vazhdimishte ne fund hedhim biskotat e trazojme mire dhe e veme akulloren ne frigorifer per 10-12 ore.

No comments :

Post a Comment