Saturday, May 16, 2015

Domate dhe speca te mbushura !!!

loading...
Përbërësit
 1. 5 Domate 
 2. 3 Speca te kuqe 
 3. 3 Speca te gjelbra
 4. Pak maidano
 5. 1 Domate per mbushjen 
 6. 2 Helpi hurdher 
 7. 1 Qep te madhe 
 8. 2 Speca te kuqe per mbushjen 
 9. 1 Filxhane caji oriz
 10. 2 Karota 
 11. Krip,piper te zi,piper te kuq 
 12. Pak rigon
 13. Vaj ulliri 
 Receta 
 1. Pastrojme 6 specat i lajme dhe i veme ne tepesi lajme domatet i hapim pak ne siperfaqe heqim te gjitha ato qe ka domatia brenda i veme ne tepesi
 2. Pastrojme te gjithe perbersat e tjere i hedhim nje e nga nje ne blender dhe i grrime pastaj i hedhim ne nje tenxhere duke i skuqur hedhim vaj,rigon,piperat,krip,dhe ne fund orizin.
 3. I mbushim domatet dhe specat dhe orizi qe do na ngelet e hedhim jashte valojme 1 filxhane caji uje dhe e hedhim te gjella 
 4. E pjekim gjellen ne 200 grade per 1:30 ore . (Nese doni munde te veni patate)

No comments :

Post a Comment