Saturday, May 16, 2015

Mish vici me makarona kritharaq !!!

loading...
Përbërësit
  1. 1kg Mish vici ne prere ne copeza te vogla 
  2. 500g Makarona 
  3. 500g Salce domatie (pumaro)
  4. 1 Luge te vogel sheqer 
  5. Krip,piper te zi,piper te kuq,vaj
  6. 2-3 Qep te kuqe
  7. Djathe kackavall te grrir kur ta sherbeni ne pjate (kefalograviera)
 Receta 
  1. Hedhim vaj ne nje tenxhere skuqim qepen pastaj hedhim mishin i skuqim mire dhe pastaj hedhim pumaron dhe te gjithe perbersat e tjere pervec makaronave hedhim dhe 4 gota uje dhe e leme mishin te ziejne per 20 minuta.
  2. Hedhim makaronat ne nje tepesi dhe mishin nese do akoma uje i hedhim dhe e veme gjellen ne furre ne 180 grade per 40-50 minuta.

No comments :

Post a Comment