Thursday, August 6, 2015

Barbunja ne furre !!!

loading...
Përbërësi
  1. 500g Barbunja (vetem kokerren)
  2. 2 Qep
  3. 3 Domate
  4. Maidano
  5. Krip,vaj,piper te zi te kuq,rigon
  6. 1 Luge te vogel sheqer
Receta
  1. Lajme mire dhe hedhim ne tenxhere presioni barbunjat me uje dhe i ziejme per 30 minuta (nese duan akoma te ziejne zjeni akoma 10-15 minuta)
  2. Ne nje tenxhere skuqim qepen pastaj hedhim te gjithe perbersat edhe barbunjat qe me pare i kemi kulluar i trazojme mire i hedhim ne nje tepesi hedhim dhe pak uje dhe i pjekim ne 200 grade per 20 minuta sa te mos kene shume uje.

No comments :

Post a Comment