Thursday, August 6, 2015

Recel me Luleshtrydhe !

loading...
Përbërësit
  1. 1kg Luleshtrydhe
  2. 1kg Sheqer
  3. Lengun e 1 limoni 
Receta
  1. Lajme pastrojme dhe i presim ne 4 pjese luleshtrydhat i hedhim ne tenxhere hedhim dhe lengun e limonit ndezim soben dhe kur te filloje te valoje hedhim sheqerin e trazojme mire e ulim sobes ne gjysem dhe e leme te zieje per 30-40 minuta sa te pine te gjithe ujin duhet ta trazoni vazhdimisht.

No comments :

Post a Comment