Thursday, August 6, 2015

Peshk me patate ne furre!!!

loading...
Përbërësit
  1. 2 Peshk
  2. 1 Qep te kuqe 
  3. 2 Karota 
  4. 2 Patate 
  5. Vaj 
  6. Krip
  7. Piper te zi,rigon 
  8. Lengun e 1 limoni 
Receta
  1. Marrin nje tepesi e lyejme me vaj veme leter vaji nga larte pastaj gerrim qepen,patatet,karotat veme peshqet hedhim krip,piper,rigon,lengun e limonit i trazojme mire dhe e mbeshtjellim letren e vajit dhe e pjekim gjellen ne 200 grade per 45 minuta.

No comments :

Post a Comment