Saturday, January 30, 2016

Kek cokollate me 3 perbersa !!!

loading...
Përbërësit
  1. 400g Nutella 
  2. 2 Veze
  3. 1/2 Filxhane caji miell farina (Qe fryhet vet)
 Receta
  1. Rrahim vezet me mikser pastaj hedhim nutellen i rrahim per 5 minuta hedhim dhe miellin.
  2. Lyejme nje tepesi te vogel me gjalp hedhim kekun dhe e pjekin ne 160 grade per 20 minuta e leme te ftohet dhe pastaj e presim.

No comments :

Post a Comment