Friday, May 27, 2016

Akullore me kos dhe cokollate!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 kg Kos 
  2. 1 Kuti zaharuho
  3. 100g Cokollate te zeze
Receta

  1. Hedhim ne mikser kosin dhe zaharuho i rrafim per disa minuta.
  2. Shkrim ne ben-mari cokollaten dhe e hedhim bashk me perbersat e tjere rrahim prape per 3 minuta pastaj hedhim akulloren ne 2-3 tas me kapak dhe e veme ne ngrirje dhe sdo 30 minuta e trazojme me nje luge e leme akulloren 8-9 ore.

No comments :

Post a Comment