Friday, May 27, 2016

Byrek me presh!!!

loading...
Përbërësit

  1. 2kg Presh 
  2. 2 pet Sfoliata 
  3. 3 Qep te freshketa 
  4. 2 Veze
  5. 250g Djathe (Ose nese doni veni djathe kackavalle Guda)
  6. Krip,piper te zi
  7. Anth
Receta
  1. Skuqim preshet pastaj hedhim qepen i skuqim mire pastaj i heqim nga soba dhe hedhim te gjithe perbersat i trazojme mire marrim nje tepesi e lyejme me vaj dhe shtrojme nje pet hedhim perbersat veme dhe peten tjeter ne siperfaqe dhe pjekim per 45-50 minuta ne 200 grade.Kjo recet eshte e shoqes time RAJOLA ALIZOTI <3 

No comments :

Post a Comment