Friday, May 27, 2016

Akullore me kos dhe luleshtrydhe!!!

loading...
Përbërësit

  1. 400g Kos
  2. 100ml Qumeshte
  3. 200g Luleshtrydhe
  4. 50g Sheqer
Receta

  1. Lajme dhe pastrojme luleshtrydhet i presim ne mes dhe i grrim ne blender (mult) i bejme krem pastaj i hedhim ne nje tas te madhe.
  2. Hedhim ne blender kosin qumeshtin dhe sheqerin i rrahim per disa minuta (nese keni blender te madhe munde ti hidhni te gjithe perbersat bashke) i hedhim te gjithe perbersat bashk dhe i trazojme mire e hedhim akulloren ne tas me kapak (ose ne dy apo tre si te doni )dhe e veme ne ngrirje per disa ore (eshte mire qe cdo 30 minuta  ta merrni akulloren dhe ta trazoni me nje luge qe mos te behet shume e fort dhe pastaj nuk pritet,kete akullore mund ta hani dhe kur beni diet)

No comments :

Post a Comment