Monday, August 29, 2016

Biskota te shpejta dhe te thjeshta!!!

loading...
Përbërësit

  1. 200g Gjalpe (vitam)
  2. 250g Miell
  3. 5 g Beikin-pauder
  4. 100g Pluhur sheqeri
  5. Te verdhen e dy vezeve 
Receta


  1. Ne nje tas hedhim te gjithe perberast i gjeshim me dore pastaj veme brumin ne frigorifer te clodhet per 30 minuta pastaj e hapim si fet po jo shume te holle ose si te doni (hidhni pak miell qe te hapet mire) dhe i presim biskotat ne formen qe duam veme nje leter vaji ne nje tepesi ose po nuk keni lyeni tepesine me gjalpe dhe pjekim boskotat ne 190 grade per 15-20 minuta varet nga furra juaj. 

No comments :

Post a Comment