Monday, August 22, 2016

Qofte me patate dhe beikon!!!

loading...
Përbërësit

  1. 4 Patata
  2. 100g Djathe kackavalle (guda)
  3. 1 Thelpi hudher
  4. 4 Feta beikon (te prera ne copeza te vogla)
  5. Pak vaj ulliri
Receta


  1. Pastrojme patatet i lajme dhe i ziejme me pak krip nuk i ziejme shume i hedhim ne nje kullese i leme te ftohen pastaj i grrim ne rente patatet dhe djethin pastaj i hedhim ne nje tas hedhim beikon qe e kemi prere ne copeza te vogla pak vaj ulliri i gjeshim mire me dore dhe i bejme topa.
  2. Marrim nje tepesi veme leter vaji e lyejme pak fare me vaj ulliri dhe veme qoftet e patates i pjekim ne 200 grade per 20-30 minuta varet nga furra sa te marrin pak gjyre.

No comments :

Post a Comment