Friday, August 5, 2016

Sallate me Partexhane...

loading...
Përbërësit

  1. 5 Partexhane
  2. 2 Thelpi hurdher
  3. 200g Djathe
  4. Krip,piper te zi,vaj ulliri
  5. Majdhano
Receta


  1. Pjekim partexhanet ne 200 grade per 40-50 minuta kur te jene gati i leme te ftohen pak dhe me nje luge marrim te gjithe brumin qe ka  e hedhim ne nje tas (jo lekuren)dhe hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere i trazojme mire dhe sallata eshte gati. JU BEFTE MIRE!!!

No comments :

Post a Comment