Friday, March 17, 2017

Magjirica!!!

loading...
Përbërësit

  1. Te breshmet e nje qengji (ose te deles)
  2. 10 Qep te fresketa
  3. 1/2 Filxhane caji oriz 
  4. Anthe (koper)
  5. Majdanoz
  6. Vaj ulliri
  7. Krip,piper te zi
  8. 2 Veze
  9. Lengun e nje limoni
Receta


  1. Lajm mire te breshmet e qengjit i presim ne copeza te vogla pastaj i skuqim mire ne nje tenxhere presioni bashk me qepet hedhim dhe anthin,majdanoz,krip,piper dhe uje e mbyllim tenxheren dhe e ziejme gjellen per 20 minuta. pasi te jete gati hedhim orizin e leme te ziejne dhe ne funde rrahim vezet mire me limonin dhe e hedhim te supi e leme 3 minuta.

No comments :

Post a Comment