Saturday, September 23, 2017

Byrek te vegjel !!!

loading...
Përbërësit

  1. 200g Kos 
  2. 100g Vaj ulliri 
  3. 200g Djathe te mbardhe 
  4. 375g Miell qe fryhet vet (mbase do dhe me pak me shume varet si ngjeshet brumi)
Receta 

  1. Ne nje tas hedhim te gjithe permbersat i gjeshim i mbejme topa si qofte marrin nje tepesi shtrojme leter vaji dhe pjekim ne 180 grade per 20-25 minuta varet nga soba.

No comments :

Post a Comment