Saturday, September 23, 2017

Llokume me arome trendafili !

loading...
Përbërësit

  1. 75g Niseshte 
  2. 350g Uje
  3. 470g Sheqer
  4. 50g glukoze
  5. 2 Luge gjelle uje trendafili 
  6. Pak ngyre te kuqe qe perdorim per embelsira 
Receta 
  1. hedhim ne tenxhere niseshten,ujin,sheqerin,glukozin dhe trazojme vazhdimisht sa te pikset ne fund hedhim ujin e trendafilit dhe ngyren trazojme mire.
  2. Marrin nje tepesi shtrojme leter vaji hedhim dhe pak niseshte hedhim mbrumin e pergatitur e hapim mire e leme te ftohet per disa ore pastaj i presim ne katrore dhe ne fund hedhin pluhur sheqeri.

No comments :

Post a Comment