Saturday, September 23, 2017

Si te beni makarona te fresketa!!!

loading...
Përbërësit

  1. 20 Veze
  2. 3-4 kg Miell 
  3. 500g Qumeshte 
  4. 1 Luge te vogel krip
  5. Pak vaj ulliri 
Receta


  1. hedhim ne nje legen vezet,qumeshtin,vajin dhe kripen dhe trazojme vazhdojme hedhim dhe miell sa te marre brumi qe te gjeshet mire dhe mos te na ngelet ne duar e leme brumin 2 ore dhe pastaj e bejme 25 topa te vegjel i hapim pet dhe i presim ne formen qe duam i hedhim ne nje carcaf te paster i hapim dhe i leme 3-4 dite te thahen (i trazojme dite per dite nese doni eshte nje mjet qe hap petet dhe pret makaronat ne forma te drishme).

No comments :

Post a Comment