Saturday, September 23, 2017

Recel rrushi !!!

loading...
Përbërësit 

 1. 1 kg Rrushe pa mberthama
 2. 500g Sheqer 
 3. 1 luge Gjelle leng limoni 
 4. Kanelle 
 5. 1/2 Gote uje 


Receta 

ino Linotype", Palatino, serif; font-size: 13.524px;" />
  1. Pastrojme lajme mire rrushin dhe e hedhim ne tenxhere me ujin e leme 5 minuta te ziejme pastaj hedhim sheqerin dhe kanellen e leme te ziejne per disa minuta por kujdes duhet ta trazoni vazhdimisht dhe kujdes se mos digjeni. 5 minuta para se ta hiqni hidhni limonin. 

   No comments :

   Post a Comment