Thursday, November 23, 2017

byrek me kos!!!

loading...
Përbërësit

  1. 600g Kos te kulluar
  2. 1/2 Filxhane caji qumesht
  3. 1 Pako me pet
  4. 500g Djathe te bardhe
  5. 3 Veze
  6. Vaj luledielli per petet 
Receta
  1. Ne nje tas rrafim 2 veze hedhim kosin dhe djathin ne copeza te vogla trazojme mire marrin nje tepesi e lyejme me vaj veme poshte dy pet i lyejme prape me vaj pastaj hedhim pak brume e hapim mire dhe veme prape dy pet dhe vazhdojme sa te na mbarojne perbersat ne fund me nje thike presim byrekun ne copa rrafim ne nje tas vezen qe na ngeli me qumeshtin e hedhim ne siperfaqe dhe pjekim byrekun ne 170 grade per 30-40 minuta varet nga furra.

No comments :

Post a Comment