Monday, November 20, 2017

Pasticio pa kima dhe me pak perbersa!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 ml Qumeshte
  2. 500g Makarona 
  3. 2 Veze 
  4. gjalp,rigon,piper
  5. 500g djathe te bardhe ne copeza te vogla
Receta


  1. Lyejme nje tepesi me gjalp hedhim makaronat ashtu si jane nuk i ziejme pastaj hedhim te gjithe perbersat e tjere trazojme mire me nje luge hedhim ne siperfaqe gjalp dhe pjekim ne 200 grade per 30-40 minuta varet nga soba. (Merrni makarona te vogla dhe duhet ti buloni makaronat ne tepesi me qumesht mos te duken base do dhe pak qumesht akoma nese nuk keni qumesht tjeter hidhni pak uje).

No comments :

Post a Comment