Thursday, November 23, 2017

Omelet me patate !!!

loading...
 
Përbërësit

  1. 8 Veze 
  2. 4 Patate
  3. 1 Qep te grire ne rente
  4. 4 Feta djathe kackavalle ne copa te vogla 
  5. 4 Feta Beikon ne copa te vogla
  6. Krip.piper.rigon
  7. 1/2 Filxhane caji vaj ulliri 
Receta

  1. Ziejme patatet ne uje me krip kur te jene gati i kullojme dhe i shtypim me nje pirun i hedhim ne nje tas hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere i trazojme mire. Veme leter vaji ne nje tepsi hedhim brumin brenda dhe pjekim ne 170 grade per 30-35 minuta varet nga furra.

No comments :

Post a Comment