Friday, November 17, 2017

Oriz me qumesht dhe kanelle !!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Kuti qumesht panda (Zaharuho 397g)
  2. 1 Filxhane caji oriz
  3. 2 Filxhane caji qumesht
  4. 1/2 Filxhane caji niseshte 
  5. 1 Vanilie
  6. kanelle per siperfaqen 
Receta
  1. Hedhim ne nje tenxhere uje kur te valoje hedhim orizin dhe e ziejme kur te jete gati e kullojme.
  2. Hedhim ne tenxhere qumeshtin me niseshtene trazojme mire hedhim dhe qumeshtin panda pastaj orizin trazojme vazhdimisht sa te behet si krem e heqim nga soba dhe e heshim ne pjata ose ku te doni dhe ne siperfaqe hedhim kanelle.

No comments :

Post a Comment