Friday, November 17, 2017

Trung cokollate me bajame dhe arra!!!

loading...
Përbërësit

  1. 250g Gjalp 
  2. 250g Sheqer pluhur
  3. 50g Bajame
  4. 50g Arra
  5. 1 1/2 Pako biskota 
  6. 1/2 Filxhane caji kakao 
Receta


  1. Hedhim ne tenxhere gjalpin e leme te shkrine pastaj hedhim kakaon.sheqerin duke trazur gjithmon sa te shkrine pastaj e heqim nga soba.
  2. Grrime arrat dhe bajamet ne blender kurse biskotat i grrime me dore dhe i hedhim ne tenxhere bashke me perbersat e tjere i trazojme te gjithe bashk dhe i hedhim ne nje leter vaji e mbeshtjellim mire dhe e veme ne frigorifer ne grirje per 2 -3 ore .

No comments :

Post a Comment