Monday, October 15, 2018

Biskota me recel kajsie!!!

loading...
Përbërësit

  1. 300g Miell
  2. Te bardhen nga 2 veze
  3. 180g Gjalp (Lurpak)
  4. 100 Sheqer pluhur
  5. 1 Luge te vogel beikin pauder
  6. 3 Vanilje 
  7. Recel kajsie
Receta


  1. Rafim me mikser gjalpin hedhim sheqerin pluhur vezet, vaniljet ne fund miellin dhe beikin pastaj e gjeshim mire me duar i bejme biskotat ne format qe duam marrim nje i veme recel dhe e mbyllim me nje biskote tjeter si eshte te fotografia,shtrojme leter vaji ne tepesi dhe pjekim ne 190 grade per 15 minuta varet nga furra sa te marrin gjyren ne foto.

No comments :

Post a Comment