Monday, October 15, 2018

Mish derri i eger me qepujka !!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 1/2kg Mishe derri te eger te prere ne copa te vogla 
  2. 2 flete dafine 
  3. 1 Qep te kuqe 
  4. 1 1/2kg Qepujka
  5. Krip,piper te zi,vaj ulliri
  6. 500g Salce domate
  7. 3 Luge gjelle uthull
  8. 1 Filxhane caji vere te kuqe 
Receta


  1. Skuqim mishin me qepen e shuajme me uthullen dhe veren pastaj hedhim krip,piper,dafinen ne fund salcen dhe ujin dhe e ziejme ne tenxhere presioni per nje ore.Kur te jete gati hedhim qepujkat dhe e hedhim gjellen ne nje tepesi dhe e veme ne furre ne 200 grade per 40-50 minuta sa te behet mire.

No comments :

Post a Comment